Klimatyzacja precyzyjna
- dla systemów teleinformatycznych:

Komputeryzacja świata oraz Internet są nieodzownym narzędziem w rękach ludzi w dobie dzisiejszej rewolucji informatycznej. Dostęp do niewidocznej sieci, która otoczyła kulę ziemską zapewniają nam sieci światłowodowe oraz satelitarne. Dzięki takim transporterom informacje docierają do Centrów Przetwarzania Danych gdzie są obrabiane i przechowywane.

Urządzenia zapewniające przepływ danych zlokalizowane w pomieszczeniach:

- Cyfrowych central telefonicznych telefonii przewodowej

- Data Center telefonii komórkowej

- Centrów Przetwarzania Danych w skrócie CPD

wymagają stabilnych źródeł zasilania dużej mocy zabezpieczonych na wypadek awarii zespołami baterii oraz agregatami prądotwórczymi zlokalizowanymi w specjalnych pomieszczeniach UPS. Wzrost zużycia energii elektrycznej przez urządzenia teleinformatyczne wytwarzające jednocześnie coraz większą ilości ciepła spowodował konieczność stworzenia wysokowydajnych i niezawodnych systemów klimatyzacji pracujących w systemie 24h przez 365 dni w roku. Urządzenia klimatyzacyjne zaprojektowane dla takich celów nazwano urządzeniami klimatyzacji precyzyjnej. Te nowoczesne systemy klimatyzacji precyzyjnej spełniają znacznie wyższe wymagania dotyczące:

  • wysokiego poboru mocy przez serwery, a co za tym idzie wysokiej gęstości mocy cieplnej na 1m2
  • wymóg niezawodniej pracy 24 godziny przez 365 dni w roku
  • wrażliwość na zmiany wilgotności i temperatury - utrzymywanie stałych parametrów
  • zmiennej konfiguracji pracy (układy redundantne)

Światowym liderem produkującym urządzenia dla Centrów Przetwarzania Danych oraz klimatyzacji precyzyjnej jest firma Emerson Network Power.

Emerson Network Power

Emerson Network Power, część amerykańskiego koncernu Emerson Electric, jest firmą działającą na skalę międzynarodową, specjalizującą się w łączeniu technologii i inżynierii w celu dostarczania klientom nowoczesnych rozwiązań.

Emerson Network Power jest liderem w produkcji, dostawie i obsłudze serwisowej urządzeń niezbędnych dla zapewniania ciągłości działania systemów o znaczeniu biznesowym – Business-Critical Continuity™.

Libert HPM

Sprzęt Liebert HPM został stworzony w oparciu o bogate doświadczenie Emerson Network Power w produkcji specjalistycznych urządzeń chłodzących, dających jednocześnie gwarancję najwyższej jakości i niezawodności.

Liebert HPM to urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, które w zależności od opcji możemy wyposażyć w wentylatory EC z różnymi sposobami dystrybucji powietrza: dołem (pod podłogę techniczną), górą oraz “wyporowo”. Urządzenia Liebert HPM są wyposażone w system kontroli iCOM, posiadający zintegrowane połączenie ethernetowe oraz dwa typy opcjonalnych wyświetlaczy graficznych.

Liebert HPM idealnie dopasowuje się do różnych obiektów, występując z różnymi konfiguracjami odprowadzenia ciepła:

  •  Bezpośrednie odparowanie: kompresory Copeland Digital Scroll dostępne w opcjach z chłodzeniem powietrzem lub wodą.
  • Woda lodowa: do użytku z chillerem Liebert HPC.
  • Dwuczynnikowe: łączy w sobie niskie koszty eksploatacji oraz niezawodność. W wersji podstawowej działa na schłodzoną wodę, a dzięki dodatkowym kompresorom jest w stanie zareagować w ciągu kilku sekund od momentu zatrzymania się chłodzenia głównego.
  • Freecooling: Działa 365 dni w roku. W zimie wykorzystuje niskie temperatury do chłodzenia pomieszczeń bez użycia sprężarek czyli nie zużywa prądu na pracę sprężarek.
EmersonEmersonKlimatyzacja precyzyjna